Így hozd ki a legtöbbet az akksidból

Napjaink nagy könnyebbsége, hogy a laptopok, okostelefonok és minden elektromos eszköz már szinte bárhol tölthető. A tömegközlekedésen, a kávézókban és nyilvános helyeken is vannak fali aljzatok elhelyezve, hogy sose maradj töltés nélkül.

Ettől függetlenül elkerülhetetlen, hogy akár órákra is leszakadj a hálózatról, ez pedig általában a legkellemetlenebb helyzetben történik, mikor úgy érzed, ha lemerülsz, az egész világ összeomlik. Ez ellen nincs csoda megoldás, viszont van pár tippünk, amivel érezhetően kitolhatod a laptopod üzemidejét.

Csökkentsd a fényerőt

Napközben kényelmes lehet maximum fényerőn használni a laptopod (vagy akár a telefonod) kijelzőjét, azonban a hordozható eszközök üzemideje ezt rendkívüli módon megsínylik. Vannak olyan elemek, mint például a processzor, aminek a fogyasztására nem igazán tudsz hatással lenni. Annak nagyjából állandó a fogyasztása a használat arányában, a képernyővel azonban rengeteg energiát spórolhatsz.

A modern megjelenítők hajlamosak őrült mennyiségű kapacitást lekapni az akkumulátorodból, szóval azt javasoljuk, hogy amennyiben nem szükséges, ne használd 50%-os fényerő fölött. Nagyjából ez a határvonal, ha 50% alá mész, szignifikánsan visszaesik a fogyasztás.

Kapcsold ki, amire nincs szükséged

A laptopok és az okostelefonok elképesztően sok, a háttérben futó folyamattal rendelkeznek, amik szüntelenül emésztik a még elérhető akkumulátor üzemidőt. Ilyen többek között az NFC, a Wi-Fi, a Bluetooth, a GPS és a valós idejű navigáció is. Amennyiben ezek közül nincs mindre szükséged, állíts le közülük minél többet, hogy fellélegezhessen az eszközöd.

Érdemes a multitaskingról is lemondani. Sajnos minél több programot futtatsz egyidőben, annál több energiát fogyaszt a laptopod. A notebook ram moduljai és a processzor is több áramot vesz fel, és hiába nincs egy program fókuszban, a háttérben akkor is nyomást gyakorol a hardverre.

akkumulátor

Kép forrása: Envato Elements

Laptop specifikus tanácsok

Az eddigi tanácsok tabletekre és okostelefonokra is alkalmazhatók voltak, most viszont elkanyarodunk kicsit a laptopok felé, azok ugyanis sokkal bővebb takarékoskodási opciókkal rendelkeznek. Lehetőséged van a billentyűzet háttérvilágításának, a különböző csatlakozóknak, a webkamerának és az optikai meghajtónak a kikapcsolására.

Bár külön-külön nem tűnnek jelentősnek, összességében számottevő hatásuk lehet. Ezeket az eszközöket az Eszközkezelő segítségével kapcsolhatod ki vagy be. Az Eszközkezelőt többféleképpen is elérheted: a Start menüben az „Eszközkezelő” szót beírva, vagy a Sajátgép tulajdonságai között megkeresve.

Felejtsd el a HDD-t

Manapság már egyre kevesebb laptopban dolgozik HDD, ugyanis a technológia már igen elavultnak tekinthető, mégis fontos erre felhívni a figyelmet. A HDD-k nem csak sokkal lassabbak és sérülékenyebbek, mint az SSD-k, de több erőforrást is emésztenek fel a mozgó alkatrészek miatt.

Ha még mindig HDD-t használsz, itt az ideje rákeress az ssd 1tb kulcsszóra, hogy kinyújtózhassanon a laptopod. Ha úgy érzed, hogy az akkumulátorod már keveset bír, keresd bizalommal a Laptopszaki csapatát, akik az elmúlt több mint egy évtizedben már mindenféle problémával találkoztak, a raktárukban pedig laptop alkatrészek ezrei várják, hogy gazdára találjanak.

Képek forrása: Envato Elements

Hirdetés (X)

Megosztás